نظرسنجی: علاقه‌ی بیشتر بازیکنان به سرویس استریمی مشابه نت‌فلیکس نسبت به گوگل استادیا

نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد که بازیکنان به سرویسی مشابه نت‌فلیکس علاقه‌ی بیشتری دارند تا گوگل استادیا و سرویس xCloud از مایکروسافت.

درحالی که عده‌ی بسیاری با روی کار آمدن گوگل استادیا و xCloud به آینده‌ی استریم بازی‌ها امیدوار شده‌اند، بسیاری دیگر هم ظاهراً آنچنان از وضعیت فعلی سرویس‌های استریم بازی‌ها راضی نیستند.

با توجه به نظرسنجی Broadband Genie و Eurogamer، بازیکنان علاقه‌ی فراوانی به تجربه‌‌ی بازی‌ها به‌صورت استریم دارند اما نه به آن شیوه‌ای که گوگل استادیا آن را ارائه می‌دهد. 74 درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی اعلام کرده‌اند که خواهان سرویسی مشابه نت‌فلیکس هستند که در آن با یک بار پرداخت مبلغ اشتراک به کل محتویات سرویس دسترسی پیدا می‌کنند. نکته‌ی جالب‌تر این است که 86 درصد گفته‌اند که انتظار داشتند تهیه‌ی بازی‌ها از طریق سرویس‌های استریم ارزان‌تر از تهیه‌ی نسخه‌ی فیزیکی آن‌ها باشد که البته می‌دانیم استادیا از چنین قاعده‌ای پیروی نخواهد کرد.

این نظرسنجی درکنار نظرسنجی دیگری که اخیراً توسط GameTrack برگزار شد، نشان از این دارند که استادیا و xCloud متأسفانه از محبوبیت آن‌چنان بالایی بین بازیکنان برخوردار نیستند. البته باید توجه داشت که با تکنولوژی نوپایی مواجه هستیم که برای اینکه به ثبات و جایگاه اصلی و نهایی خود برسد، باید زمان قابل توجهی را صرف کند و مراحل مختلفی را به‌طور تدریجی طی کند.

استادیا قرار است در نوامبر 2019 در دسترس قرار گیرد..

نظر شما راجع به گوگل استادیا و xCloud چیست؟ad